Klimatyzacja nie działa, nie chłodzi, wydobywa się z niej ciepłe powietrze? Wszystkie klimatyzatory wymagają stałej i fachowej opieki serwisowej. Pojawiające się usterki lub nieprawidłowości pracy instalacji nie powinny być bagatelizowane.


✆ 729 850 839
✉ biuro@klimatyzacjawarszawa.info


Naprawa klimatyzacji w Warszawie okolicach

Najczęstsze awarie klimatyzacji:

  • Awaria silnika wentylatora agregatu (jednostki zewnętrznej) – jeśli silnik nie działa prawidłowo mogą pojawić się dodatkowe problemy, takie jak przegrzanie i uszkodzenie sprężarki
  • Klimatyzator pracuje nieefektywnie – powodów takie stanu rzeczy może być kilka, np.: zabrudzone filtry spowodowane brakiem odpowiedniej konserwacji urządzenia, wyciek czynnika chłodniczego lub jego niedoborów w układzie
  • Sprężarka włącza i wyłącza się – może to być spowodowane niskim poziomem czynnika chłodniczego. Może to być spowodowane wyciekiem czynnika lub tym, że klimatyzacja nie była uruchamiana przez dłuższy czas
  • Kapanie wody z klimatyzatora – klimatyzatory kiedy schładzają powietrze jednocześnie je osuszają. Skroplona para wodna spływa do tacy ociekowej skąd powinna zostać odprowadzona do kanalizacji grawitacyjnie lub mechanicznie, za pomocą pompki skroplin. Gdy odpływ skroplin nie jest drożny lub instalacja odpływu skroplin została wykonana nieprawidłowo może to skutkować wyciekiem wody z klimatyzacji

Większość awarii klimatyzacji spowodowanych jest zabrudzeniem systemu. Dlatego warto przeprowadzać czyszczenie klimatyzacji z odgrzybianiem oraz przegląd i serwis klimatyzacji przynajmniej dwa razy do roku. Pozwoli to uniknąć awarii w środku sezonu, czyli wtedy kiedy klimatyzator jest najbardziej potrzebny.

W razie awarii klimatyzacji skontaktuj się z nami. Nasi technicy z najwyższą starannością podejmą się naprawy Państwa urządzeń.

Zachęcamy również do podpisania stałej umowy serwisowej, w ramach której oferujemy:

  • regularną opiekę serwisową wraz z przeglądami
  • szybki serwis i skrócony czas naprawy klimatyzacji
  • systematyczne czyszczenie z odgrzybianiem

Naprawa klimatyzacji – kiedy i jak ją wykonać?

Klimatyzacja to urządzenie, które pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach. Jest szczególnie przydatna latem, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Jednak klimatyzacja, podobnie jak każde inne urządzenie, wymaga regularnej konserwacji i serwisu.

Kiedy należy naprawić klimatyzację?

Istnieje kilka objawów, które mogą wskazywać na konieczność naprawy klimatyzacji. Do najczęstszych z nich należą:

Klimatyzacja nie działa – to najbardziej oczywisty objaw, który wymaga natychmiastowej interwencji.
Klimatyzacja nie chłodzi wystarczająco – jeśli klimatyzacja nie jest w stanie obniżyć temperatury w pomieszczeniu do pożądanego poziomu, może to być spowodowane awarią elementów urządzenia, takich jak sprężarka, skraplacz lub parownik.
Klimatyzacja emituje nieprzyjemny zapach – może to być spowodowane rozwojem pleśni lub bakterii w układzie klimatyzacji.
Klimatyzacja jest zbyt głośna – może to być spowodowane zużyciem się elementów urządzenia lub awarią wentylatora.

Jak naprawić klimatyzację?

Naprawa klimatyzacji powinna być wykonana przez wykwalifikowanego fachowca. Doświadczony monter będzie w stanie zdiagnozować przyczynę awarii i wykonać naprawę w sposób bezpieczny i skuteczny.

Cena naprawy klimatyzacji

Cena naprawy klimatyzacji zależy od rodzaju awarii, modelu urządzenia i stawek obowiązujących w danym serwisie. W przypadku prostych usterek, takich jak wymiana filtra powietrza, koszt naprawy może wynosić kilkadziesiąt złotych. W przypadku bardziej złożonych awarii, takich jak wymiana sprężarki, koszt naprawy może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Jak zapobiec awariom klimatyzacji?

Aby zapobiec awariom klimatyzacji, należy regularnie ją serwisować. Serwis klimatyzacji powinien być wykonywany co dwa lata. W ramach serwisu klimatyzacji wykonywane są następujące czynności:

  • Odgrzybianie klimatyzacji – usuwanie pleśni i bakterii z układu klimatyzacji.
  • Wymiana filtra powietrza – filtr powietrza odpowiada za oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń.
  • Sprawdzenie stanu technicznego urządzenia – sprawdzenie, czy wszystkie elementy urządzenia działają prawidłowo.

Ważne wskazówki

Nie próbuj samodzielnie naprawiać klimatyzacji, jeśli nie masz odpowiednich kwalifikacji. Wybierz serwis klimatyzacji, który posiada odpowiednie certyfikaty i uprawnienia. Poproś o wycenę naprawy przed rozpoczęciem prac.

Podsumowanie

Naprawa klimatyzacji powinna być wykonana przez wykwalifikowanego fachowca. Regularny serwis klimatyzacji pozwoli zapobiec awariom i wydłuży żywotność urządzenia.

Naprawa klimatyzacji was last modified: by