Pompy ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne systemy ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej – nieograniczony dostęp do bezpłatnej energii

MONTAŻ POMPY CIEPŁA WARSZAWA

Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie, wysoko sprawne źródło ciepła, wykorzystujące energię zawartą w powietrzu atmosferycznym do ogrzewania pomieszczeń (CO) oraz ciepłej wody użytkowej. Stanowi ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla kotłów węglowych, gazowych, olejowych czy piecyków elektrycznych.

Jak to działa?

Pompa ciepła pozyskuje energię cieplną na niskim poziomie temperaturowym (powietrze zewnętrzne o temp. nawet -25°C) i z pomocą sprężarki przekazuje ją na poziom temperatury, który odczuwany jest przez człowieka jako ciepło. Pompa ciepła EHS Samsung pozwala uzyskać nawet ponad 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Oznacza to, iż wskaźnik efektywności energetycznej (COP) dla trybu grzania wynosi ponad 500%!

pompa-ciepła-samsung-jak-działa

Seria powietrznych pomp ciepła Samsung Eco Heating System (EHS)

Mając na uwadze rosnące ceny paliw i emisję gazów cieplarnianych, firma Samsung oferuje inteligentne, energooszczędne urządzenia, pozwalające na ogrzewanie (C.O), przygotowanie ciepłej wody użytkowej (C.W.U.) oraz klimatyzację poszczególnych pomieszczeń.

Eco Heating System (EHS) zapewnia wyjątkowy komfort i niskie koszty eksploatacji przez cały rok. Odpowiednio zaprojektowany układ pozwala na zużycie znacznie mniejszej ilości energii niż w przypadku konwencjonalnych systemów grzewczych, tym samym obniżając rachunki za prąd i redukując emisję dwutlenku węgla CO2.

Powietrzne pompy ciepła firmy Samsung umożliwiają również pracę w trybie chłodzenia, zapewniając tym samym komfort termiczny w każdej porze roku.

Dzięki Samsung Eco Heating System korzystasz z energii odnawialnej, która zapewni ciepło Tobie i Twojej rodzinie. System EHS wymaga jedynie zasilania elektrycznego. Nie ma wobec tego konieczności prac związanych z wykonaniem przyłącza gazowego, przeglądów kominiarskich czy wydzieleniem miejsca i zakupem zbiorników na opał.

pompa ciepła

Jakie są korzyści?

System EHS wymaga zaledwie zasilania elektrycznego. Nie ma potrzeby wykonywania przyłacza gazowego oraz zakupu zbiornika na olej opałowy.

Jeśli będziesz korzystać z taryfy nocnej na energię elektryczną, możesz znacznie ograniczyć koszty ogrzewania w ciągu doby. Tymczasem – jak dobrze wiemy – ceny paliw kopalnych rosną z roku na rok.

System EHS umożliwia także współpracę z innymi alternatywnymi źródłami energii cieplnej, takimi jak systemy solarne.

Przykładowa instalacja

Jeżeli chcesz zmniejszyć koszty ogrzewania w swoim domu, wybierz Samsung Eco Heating System jako alternatywę do konwencjonalnych i drogich sposobów pozyskiwania ciepła.

pompa-ciepła-samsung-do-domu

Pompa ciepła Warszawa – Kontakt

Pompy ciepła – urządzenia grzewcze was last modified: by