Potrzebujesz pomocy przy doborze odpowiedniej klimatyzacji do domu i mieszkania? Popsuła Ci się klimatyzacja i szukasz fachowca do naprawy klimatyzacji w rozsądnej cenie? Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu klimatyzacji na terenie Warszawy i okolic.

Podstawowym celem klimatyzacji jest stworzenie i utrzymanie optymalnych dla człowieka warunków – temperatury i wilgotności powietrza. Zapewnia odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania.

Zaletą klimatyzacji, poza schładzaniem powietrza, jest pozytywny wpływ na mikroklimat pomieszczenia, w którym przebywamy. Klimatyzatory wyposażone są w odpowiednie filtry, które oczyszczają powietrze z wszelkich zanieczyszczeń, nawet tych najmniejszych takie jak pył PM2,5 i PM10 (smog), zapobiegają rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia grzybów i bakterii.

Klienci indywidualni, którzy zdecydują się na zakup klimatyzatora z montażem, zapłacą niższy 8% VAT.

Do użytku domowego przeznaczone są głównie jednostki naścienne. Duży wybór modeli oraz zróżnicowana stylistyka pozwala wybrać odpowiedni model do każdego domu i mieszkania.

Klimatyzacja do domu i mieszkania dodatkowo musi spełniać kilka podstawowych warunków, takich jak:

  • energooszczędność
  • cicha praca jednostki wewnętrznej (parownika)
  • estetyka urządzenia

Dowiedz się więcej:


Najprostszym i najczęściej spotykanym sposobem montażu klimatyzacji jest wybór systemu typu split – jedna jednostka wewnętrzna (parownik), zainstalowana wewnątrz pomieszczenia i jeden agregat (skraplacz), zainstalowany na zewnątrz, na balkonie, na dachu czy też na ścianie zewnętrznej.

Jednostka wewnętrzna instalowana jest na ścianie, pod sufitem. Takie rozwiązanie pozwala efektywnie schłodzić lub ogrzać jedno pomieszczenie.

W przypadku kiedy jest potrzeba schłodzić lub ogrzać kilka pomieszczeń, należy wybrać rozwiązanie typu multi split. Pozwala ono na zamontowanie jednej jednostki zewnętrznej (agregat) i nawet do ośmiu urządzeń wewnętrznych (parowników).

Inne, nieco mniej popularne rozwiązania, to:

  • klimatyzator przypodłogowy – montowany kilkanaście centymetrów nad podłogą
  • klimatyzator sufitowy (kanałowy) – montowany w podwieszanym suficie

Montaż klimatyzacji wykonujemy we wszystkich dzielnicach Warszawy i okolic: Ochota, Bemowo, Mokotów, Ursynów, Ursus, Wilanów, Wola, Targówek, Białołęka, Śródmieście, Tarchomin, Wawer, Włochy, Praga-Południe, Rembertów, Wesoła, Bielany, Żoliborz, Praga-Północ.

Klimatyzacja do domu i mieszkania was last modified: by