Klimatyzacja i wentylacja w biurze

Klimatyzacja do biura Warszawa

Klimatyzacja do biura, czyli do miejsca, w którym spędzamy do kilkunastu godzin dziennie, powinna spełniać określone wymogi, a także gwarantować odpowiednie warunki, jakość i temperaturę powietrza.

Mają one realny wpływ na zdrowie oraz wydajność pracy przebywających w danym pomieszczeniu pracowników.

Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od kilku czynników, takich jak:

  • wielkość pomieszczeń
  • liczba osób pracujących w poszczególnych pomieszczeniach
  • nasłonecznienie pomieszczeń

Najczęstszymi systemami instalowanymi w biurach, sklepach, gabinetach i czy hotelach, to klimatyzacja kasetonowa lub kanałowa w systemach multi split. Zaletą takiego rozwiązania jest brak urządzeń na ścianach, a także mniejsza liczba jednostek zewnętrznych (agregatów).

Klimatyzatory kasetonowe montowane są w suficie, a powietrze rozprowadzane jest w czterech kierunkach, gwarantując równomierną temperaturę w całym pomieszczeniu.

Klimatyzatory kanałowe montowane są w przestrzeni między stropowej. To idealne rozwiązanie do dużych przestrzeni hotelowych, restauracji czy sal wykładowych. Dają to możliwość klimatyzowania wielu przestrzeni, a w pomieszczeniach widoczne są jedynie kratki wentylacyjne.

Zaletą systemu kanałowego jest możliwość rozprowadzenia powietrza kanałami i zaprojektowanie nawiewów w suficie podwieszanym. Urządzenie pozostaje niewidoczne.

Klimatyzatory te zalecane są do pomieszczeń, gdzie wymagany jest niski poziom hałasu.

Zadaniem klimatyzacji kanałowej jest chłodzenie, grzanie, osuszanie, oczyszczanie i wentylowanie powietrza za pomocą wbudowanych filtrów HD i jonizatorów.

Klimatyzacja do biura was last modified: by