Jaki klimatyzator wybrać?

Jaki klimatyzator wybrać

Klimatyzator do domu, mieszkania czy biura

Wybór klimatyzatora do domu, mieszkania czy biura to nie łatwe zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się ceną, wyglądem oraz specyfikacją techniczną.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
☎ 729 850 839
✉ biuro@klimatyzacjawarszawa.info


Jaki klimatyzator wybrać i na co zwracać uwagę?

Na co zwrócić uwagę i czym kierować się podczas zakupu klimatyzatora?

Wydajność klimatyzatora, to jeden z podstawowych parametrów, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Kolejne aspekty to wielkość klimatyzowanych pomieszczeń, usytuowanie w budynku (czy są od strony nasłonecznionej, czy na poddaszu), liczba osób przebywająca w danym pomieszczeniu oraz liczba urządzeń elektronicznych, które wydzielają ciepło.

Klimatyzatory energooszczędne

Nie można także pominąć kwestii energooszczędności na etapie wyboru klimatyzatora. Dzięki energooszczędnym urządzeniom unikniemy wysokich rachunków za prąd.

Nasi fachowcy doradzą Państwu wybór odpowiedniego urządzenia mając na uwadze specyfikację techniczną i współczynniki takie jak SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) oraz SCOP (Seasonal Coefficient of Performance). Te dwa parametry określają sezonowy współczynnik efektowności energetycznej w trybie chłodzenia oraz współczynnik sezonowej efektywności.

Design i estetyka urządzeń

Wybierając klimatyzator do domu, mieszkania czy biura należy także zwrócić uwagę na jego estetykę. Urządzenia klimatyzacyjne są istotnym elementem wytroju pomieszczeń dlatego warto wybrac urządzenie, które po prostu będzie sie nam podobać.

Poziom hałasu

Ten aspekt, choć często pomijany przy wyborze klimatyzacji, ma kluczowe znaczenie na etapie eksploatacji urządzenia. Nie należy doprowadzać do sytuacji kiedy komfort z przebywania w pomieszczeniu o odpowiedniej temperaturze zniwelowany zostanie przez głośno pracujące urządzenie. Poziom hałasu wewnątrz klimatyzowanych urządzeń nie powinien przekraczać ~50 dB – 65 dB, w zależności od wydajności chłodzenia poszczególnych urządzeń.

Prostota obsługi, komfort użytkowania

Renomowani producenci klimatyzatorów tacy jak: Gree, LG, Mitsubishi, Kaisai, Auratsu, Daikin, Samsung czy Panasonic wyposażają swoje urządzenia w wiele przydatnych opcji i udogodnień. Zdalne sterowanie pilotem czy smartfonem, to tylko niektóre z nich.

Podsumowując, decydując się na zakup klimatyzatora powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • wydajność
  • energooszczędność
  • poziom hałasu
  • wygląd
  • opcje dodatkowe

Zapoznaj się z ofertę klimatyzatorów firmy Samsung – kliknij tutaj >


Jaki klimatyzator wybrać? was last modified: by
4.9/5 - (36 votes)